Filmifestival

Saaremaa noorte filmifestivali
„Meil ei ole planeet B-d” juhend

MTÜ Saaremaa Noorsootöö  ja Kuressaare Nooruse kool korraldavad  lühifilmide festivali noortele, mille lõppvoor toimub Saaremaal Thule kojas. Osaleda võivad kõik noored üle Eesti.
Filmifestival on juba üle kümne aasta tegutsenud MFF (Minifilmi festival) nime all ja on olnud Kuressaare Gümnaasiumi õpilasesinduse korraldatud festival.

Tänavuse festivali teema on “Meil ei ole planeet B-d”.

Tänasel päeval on ühiskonnas mitmed valusad teemad üles kerkinud. Käimas on sõda, kliimasoojenemine, noorte enesetappude arv suureneb, hinnad tõusevad, kasutatakse aina enam e-sigarette jne jne. Filmifestivali teemaga tahetakse panna osalejaid mõtlema sellele, et meil ei ole teist planeeti, kuhu põgeneda ning tuleb hoida seda, mis meil on. Selleks, et koos eksisteerida on vaja läbisaamist, mis võimaldab teemale läheneda suhete tasandil.

Teemat võib iga osaleja käsitleda endale sobivast vaatenurgast. Filmidelt oodatakse mingile probleemile viitamist ja tähelepanu pööramist. Näiteks keskkonnateemad, sotsiaalsed probleemid, sõjad, kiusamine koolides jne.

Festivali eesmärk on populariseerida filmikunsti, tutvustada visuaalse loometöö telgitaguseid ning arendada noorte koostöö ja filmi tegemise oskusi.
Festivalist oodatakse osa võtma noori üle Eesti.

Töid saab esitada vahemikus 1.11- 28.11.2022
Filmid linastuvad 30.11 Thule kojas, kus samaaegselt toimub noortele suunatud infomess “Tuleviku kompass”.

Nõuded osalevale tööle:

  • Film sobib festivali üldteemaga “ Meil ei ole planeet B-d”;
  • Filmi pikkus on 2 kuni 10 minutit, kus sisalduvad ka algus- ja lõputiitrid;
  • Nendes peavad sisalduma vähemalt filmi pealkiri, autor, valmimise aeg;
  • Filmi kvaliteet on vähemalt 1080p, formaat on mp4;
  • Kasutada võib filmide erinevaid liike;
  • Esitatav töö peab olema originaallooming, kasutada võib ainult enda poolt loodud ja monteeritud materjali;
  • Filmi tegemisel, sh muusika kasutamisel peetakse kinni Autoriõiguse Seadusest;
  • Osaleja kinnitab, et omab kõiki vajalikke õigusi antud filmi esitamiseks ja annab korraldajatele määramata ajaks üle kõik mis tahes viisil üleantavad lihtmeedia õigused festivalile esitatud filmi kasutamiseks (nt pressiteated, ürituse reklaam sotsiaalmeedias, artiklid jne).

Filmide esitamine

Festivalil osalev film tuleb üles laadida Google Drive keskkonda (allalaadimisvõimalusega) hiljemalt 28.11.2022.

Osalemiseks tuleb saata korraldajatele e-kiri märksõnaga “Filmifestival” aadressil kristinlaurii@gmail.com. Kirjas on vaja märkida osaleja nimi kontaktandmed ning lisada Google Drive link festivalil osaleva filmi veebiaadressiga.

Küsimuste korral kontakteeruge telefonil +372 5301 1272.